Yetkisi alınan Vali Hacımustafaoğlu, mevcut gazetelere Resmi ilan yayınlatarak suç işliyor!

Açıklama: Resmi kurum müdür ve amirlerine sesleniyoruz, Resmi İlanlarınızı ücretsiz olarak Valilik panolarında ve bulunduğunuz kurumların panolarında yayınlatın, aksi takdirde Vali gibi suça ortak olursunuz! Çünkü Nevşehir Merkezde şuanda Resmi İlan yayınlayacak vasıflı gazete kalmadı. İnanmayan Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğüne sorsun!
Kategori: GÜNCEL
Eklenme Tarihi: 26 Nisan 2009
Geçerli Tarih: 07 Haziran 2020, 10:24
Site: Kırşehir Ercan Gazetesi
URL: http://www.ercangazetesi.com/nevsehir- kırşehir/haber_detay.asp?haberID=3


       Resmi kurum müdür ve amirlerine sesleniyoruz, Resmi İlanlarınızı ücretsiz olarak Valilik panolarında ve bulunduğunuz kurumların panolarında yayınlatın, aksi takdirde Vali gibi suça ortak olursunuz! Çünkü Nevşehir Merkezde şuanda Resmi İlan yayınlayacak vasıflı gazete kalmadı. İnanmayan Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğüne sorsun!

       Nevşehir Valisi Asım Hacımustafaoğlu, yasaların boşluğundan yararlanarak hiç bir yetkisi olmayan Nevşehir merkezde yayın hayatını sürdüren Kapadokya ve Kent Haber Gazetesine resmi ilan vererek devleti zarara sokmaya devam ediyor.

       Olayla ilgili Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü’nden edinilen bilgilere göre, Nevşehir Valisi Asım Hacımustafaoğlu yasaların boşluğundan yararlanarak Nevşehir merkezde günlük yayın hayatını sürdüren Kapadokya ve Kent Haber gazetelerine haksız yere resmi ilan yayınlatarak devleti en az 50 bin TL aylık zarara uğratmaya aylardır direnerek devam ediyor. Oysa Alay Komutanının şikayeti ile ortaya çıkan yasa gereği bu 2 gazetenin Resmi İlan yayınlama hakkı olmadığı açıkça ortada olduğunu Vali Hacımustafaoğlu iyi biliyor. Bu nedenle yasa gereği Resmi ilanlar panolarda ücretsiz olarak  yayınlanması gerekirken, Valinin devletin parasını bu gazeteye sanki aktarmak için yasalara uymayarak bu yolu mu izliyor...?

        Vali Hacımustafa, yasaların boşluğundan yararlanarak bunu yapmasına bizler  Ercan Gazetesi olarak Nevşehir Merkezde Resmi İlan yayınlanması yasalara aykırı olduğunu tüm resmi kurumlara duyuruyoruz ve diyoruz ki;

        Nevşehir Merkezde Resmi İlan yayınlatan tüm kuruluşların ödediği paraların hesabı er geç sorulacağı için, kurum müdürlerini suç ortak olmamaları için resmi ilanlarını Valilik panolarda ve kurumlarının panolarında yayınlatmasını istiyoruz ve bekliyoruz.