VALİLİKTE NELER OLUYOR?

Açıklama: VALİLİKTE NELER OLUYOR?
Kategori: İLÇE HABERLERİ
Eklenme Tarihi: 19 Mart 2015
Geçerli Tarih: 01 Aralık 2020, 14:45
Site: Kırşehir Ercan Gazetesi
URL: http://www.ercangazetesi.com/nevsehir- kırşehir/haber_detay.asp?haberID=2506


        Emeklisi gelmiş geçmiş yaş haddinden emekliliğine gün sayan Kırşehir Valisi  Necati Şentürk'ün göreve başlamasıyla birlikte Valilikte, Cumhuriyet  tarihinden bu tarafa yaşanmamış olaylar yaşanmaya başlandı.
        Bilineceği gibi Kırşehir Valisi Çakacak’ın yerine atanan, emeklisi gelmiş geçmiş yaş haddinden emekliliğine gün sayan Kırşehir Valisi  Necati Şentürk’ün göreve başladığı gün, daire müdürlerinin ve amirlerinin huzurunda makamında yaptığı basın açıklamasında, “Ağlatanı ağlatırım, dairenize gelen vatandaşlara bağıranı, tersleyeni, işini yapmayanı duyarsam, bir vatandaş da bana gelir ağlarsa bu  vatandaşı ağlatanı ağlatırım, bunların da hesabını sorarım” demişti. Vali Necati Şentürk’ün bu sözünün üzerinden 3 ay bile geçmeden , Valilikte yapılan savurganlıklara son verilsin  ve özellikle Ahilik kutlamalarında yapılan savurganlıkların önüne geçilmesi yönünde haberlerimiz üzerine Valilik makamında gazetemizin sahibine,  Vali Necati Şentürk'ün koruma müdürü olduğunu söyleyen bir polis memuru ile, eski veznedar şimdi ise basın müdürlüğü görevini yürüten Osman Demir tarafından saldırıya uğradı. Söz konusu saldırı haberleri İlimizde yayınlanan mahalli gazetelerde  boy boy haber yapıldı.
        Aynı kalemden ve aynı mailden atılan haberler-de, gazetemiz ve mahalli basın şantajlıkla, kendi çıkarları üzerine haberler yapmakla, rantçılıkla suçlandı. Bizlerde Ercan Gazetesi olarak bunun üzerine Validen haberleri ihbar kabul edip, kim şantajcı,  kim rantçı, bütün resmi kurumlara yazı yazılarak hangi gazeteye ne adı altında, hangi faturalar karşılığı alış veriş yapılmış, bunun listesinin çıkartılarak kamuoyuna açıklanmasını ve de varsa bir suç Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasını istedik. Buna keza Kırşehir Ticaret Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu’da açıklama yaparak ağza alınmayacak derecede yazılar yazıp, basının şantajları ile karşı karşıya kaldıklarını söyleyip yetkililerden yardım bile istedi.
        Bütün bu olaylara karşı Vali Necati Şentürk'den ses çıkmadığı gibi, adeta Basın Müdürü Osman Demir’de Valinin haberlerini yapmaya direnmeye mi başladı. Çünkü bugüne kadar hiçbir Valinin Üniversite sınavlarına giriş için kutlama mesajı,  Çanakkale Savaşı için kutlama mesajı, Tıp Bayramı için kutlama mesajı vs. gibi günlerde kutlama mesajları yayınlamadığı olmamıştı…
        Buna keza Valimizin her konuda yaptığı o güzel basın açıklamasını da Basın Müdürü kısa keserek, sanki Valimizi bir şey bilmiyor durumuna düşürüyor, bunun da en büyük ıspatı Valiliğin resmi internet sitesinde yapılan basın açıklamaları ile Valimizin programlarda konuşma kasetleri karşılaştırılırsa  o zaman her şey ortaya çıkacağına inanıyoruz.