Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Künye  
Kırşehir Ercan Gazetesi Kırşehir Ercan Gazetesi
Anasayfa | Haber Ara | Anketler |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  Arif Ekici: Görevde iken Adliyede ifade vermedim...

  Arif Ekici: Görevde iken Adliyede ifade vermedim...

  Kategori  Kategori : GÜNCEL
  Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
  Okunma  Okunma : 2303
  Tarih  Tarih : 12 Mart 2013, 17:39

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

         Kırşehir eski Belediye Başkanı Arif Ekici, görevimden dolayı, görevim esnasında Kırşehir Adliye Sarayına gidip de, ne Savcının karşısında ŞÜPHELİ, ne de hakimin karşısında SANIK olarak bırakın, TANIK olarak bile ifade vermediğini söyledi.
         Bilineceği gibi Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin, Savcıya şüpheli sıfatı ile ifade verdikten sonra Hakim karşısında 4 saat Halim Çakır’la birlikte aynı masada SANIK OLARAK ifade vermişti.
         Bu olay Yaşar Bahçeci’nin ekibi tarafından olağan karşılanırken, hatta daha da ileri giderek diğer Belediye Başkanları da Adliyede sık sık ifade veriyordu açıklamalarını Kırşehir eski Belediye Başkanı Arif Ekici sert bir dille yalanlayarak, Yaşar Bahçeci ve Halim Çakır haricinde hiç bir Belediye Başkanı arkadaşımın görev esnasında, görevinden dolayı Adliyeye gidip de ifade verdiklerini durmadığını söyledi. 
         Gerek Arif Ekici, gerekse Ekici’den önceki  Belediye Başkanlığı görevinde bulunan 30 Belediye Başkanı Adliye yolunu bilmezdi diyen vatandaşlar, “Bu yol Halim Çakır’la başladı, Yaşar Bahçeci ile devam ediyor. Kimse yanlış anlamasın, Adliyede ifade veren kişiye kötü gözle bakıldığı için bunu konuşmuyoruz. Ama bir Belediye Başkanını görevinden dolayı öyle Savcılarımız, Hakimlerimiz gel ifadeni alacağım diye çağırmaz. Bir Başkan suç işlerse, bu da Savcılarımıza intikal ederse, Savcılarımız İçişleri Bakanlığından o Belediye Başkanını yargılamak için soruşturma izni ister. Daha sonra İçişleri Bakanlığı söz konusu Savcılığın isteğini incelemek üzere müfettiş görevlendirilir. Müfettişler Belediyeye gelerek inceleme yapar ve rapor düzenleyerek İçişleri Bakanımıza sunar. İçişleri Bakanımızın bu durumda izin verirse verilen izin ilgili Savcılığa gönderilir. İlgili savcılık söz konusu Belediye Başkanını çağırır, Başkan gelmez ise o zaman polis zoru ile Adliyeye getirtilir. Savcı tarafından ifadesi alınır, İfadesi alınan Başkanı Savcı isterse tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk eder, isterse tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakır mahkemeye arkasından dava açar. Daha sonra söz konusu Başkana mahkeme günü gider. Başkan mahkemeye gelmez ise yine polis zoruyla getirtilir, mahkeme sonuçta suça göre ceza verir.
         Bu süreç bu güne kadar sadece ve sadece Halim Çakır ile şuanda görevde olan Yaşar Bahçeci’ye işledi” dediler.
         Diğer yandan Kırşehir eski Belediye Başkanı ve MHP Merkez İlçe Başkanı Arif Ekici, “Benim görev süremde, AK Partili bir milletvekili kardeşimiz hakkımda suç işlediğim gerekçesiyle Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuş. Savcılıkta İçişleri Bakanlığından soruşturma izni istemiş ancak İçişleri Bakanlığı benim suç işlemediğim kanaatine vararak soruşturma izni vermedi. Savcılarımız beni de ifade için Adliye bu güne kadar çağırmadı” dedi. 
         Arif Ekici, “Yaşar Bahçeci, Cumhuriyet tarihinden bu tarafa ilk defa bir Belediye Başkanı olarak görevde iken görevinden dolayı Savcılarımıza ŞÜPHELİ, Mahkemelerde de SANIK olarak Halim Çakır’la birlikte ifade verdiğini basından takip ediyorum” dedi. 
  Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

  GÜNCEL

  En Çok Okunan Haberler


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi