Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Künye  
Kırşehir Ercan Gazetesi Kırşehir Ercan Gazetesi
Anasayfa | Haber Ara | Anketler |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  Yaşar Bahçeci seçime karışınca, Özbağdan evet

  Yaşar Bahçeci seçime karışınca, Özbağdan evet "Hayır"a döndü!

  Kategori  Kategori : YAŞAM
  Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
  Okunma  Okunma : 3611
  Tarih  Tarih : 03 Eylül 2012, 13:42

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

   Kırşehir'in Özbağ beldesinde yapılan referandum sonucunda Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’ye kızan hemşehrileri evetten, hayıra döndü.
         Dün Kırşehir'in Özbağ beldesinde yapılan referandum sonuca göre, Özbağlılar, kasabalarının Kırşehir belediyesine bağlanmasına 1019 oyla “Hayır” dedi.
         Edinilen bilgilere göre, 2 bin 650 seçmenin olduğu beldede Dün yapılan referandumda 7 sandık başkanlarıyla birlikte 14 kişi görev aldı. Dün mesai bitimiyle birlikte sandıkların açılmaya başlanmasının ardından yapılan sayımda 1019 evet oyu çıkarken, 927 de hayır dedi. 704 seçmen de oy kullanmaya gelmedi. 
        Diğer yandan seçimin sonucunun dün saat 18.00’de ortaya çıkması ile hayırcılar Özbağ Öncül İlköğretim Okulu önünde toplanarak sonucu kutlarlarken, bu arada evetçiler de Özbağ Belediyesi önüne gelerek Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’ye tepki gösteren sözler söylediler. Evetçiler, bizler % 70’le seçimi kazanıyorduk. Hatta anket bile yapıldı, Evet % 75 çıktı. Son bir kaç gündür Yaşar Bahçeci bu anket sonucunu benim başasrım diye göstermek için seçime karışarak Özbağ halkına beyanatlar verip, “Evet” çıkmasını istediği yönünde dedi kodu yapınca buna kızan Özbağ halkı hayırcıların yanında yer aldı. Bu nedenle hayır çıktı. Yaşar Bahçeci, ‘Kırşehir’e ne hizmet yapmışta, Özbağına hizmet yapacakmış’ diye tepki gösteren hayırcıların önüne geçemedik. Oysa bu seçim Yaşar Bahçeci’nin seçimi değildi, Özbağ’ın geleceğinin seçimi yapıldı. Yaşar Bahçeci’nin şunun şurasında 6 - 8 aylık bir başkanlığı var, bundan sonra seçimle başkanlık değişecek. Yaşar Bahçeci’yi partisinin bile tekrar aday yapmacağı apacık ortada. Ama bizler bunu Özbağ halkına anlatamadık. Burada Yaşar Bahçeci’nin seçimi yapıldı. Adeta son günlerde Yaşar Bahçeci seçilsin mi, seçilmesin mi diye seçim yapıldı. Bu nedenle Özbağı’nda ‘Hayır’ çıktı. Bizler Yaşar Bahçeci’nin kurbanı olduk” dediler.
        Diğer yandan evetçiler seçim sandıklarına müdahele edecek sözleri yayılınca polisler çevrede kuş uçurtmadı. Seçim sonuçları Kırşehir Belediyesinin otobüsü ile önünde ve arkasında sevil ve resmi polis ekipleri eşliğinde Kırşehir Adliye  Sarayına getirillerek seçim kuruluna teslim edildi.    
  Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

  YAŞAM

  En Çok Okunan Haberler


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi