Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Künye  
Kırşehir Ercan Gazetesi Kırşehir Ercan Gazetesi
Anasayfa | Haber Ara | Anketler |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  ERCAN DAĞLI CEZAEVİNE GİRMEYECEK

  3. Yargı Paketi ile Ercan Dağlı cezaevine girmekten kurtuldu

  Kategori  Kategori : YAŞAM
  Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
  Okunma  Okunma : 2826
  Tarih  Tarih : 22 Temmuz 2012, 10:47

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

         Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kamuoyunda, ''3. Yargı Paketi'' olarak bilinen kanunu onaylaması ile Gazeteci Ercan Dağlı’da dönemin Mucur Kaymakamına Basın Yoluyla Hakaret Suçundan aldığı 20 Ay aldığı hapis cezasından kurtulmuş oldu. 
         Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 6352 sayılı Yargı Hizmetlerinin Etkinleştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması ve Basın Yoluyla İşlenen Suçlara İlişkin Dava ve Cezaların Ertelenmesi Hakkında Kanunu onaylaması ile Ercan Dağlı aldığı 20 ay hapis cezasından kurtulmuş oldu. 
        Bilindiği gibi, ''3. Yargı Paketi'' olarak bilinen Yargı Hizmetlerinin Etkinleştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması ve Basın Yoluyla İlişkin Deva Cezaların Ertelenmesi Hakkında Kanun Tasarısı, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylandı. 
         Kanuna göre, 31 Aralık 2011'e kadar basın yayın yoluyla ya da düşünce açıklama yöntemleriyle işlenen, adli para cezası veya üst sınırı 5 yıldan fazla olmayan hapis cezasını gerektiren bir suçtan dolayı kamu davası açılması ile kovuşturmanın ya da kesinleşmiş olan mahkumiyet hükmünün infazı ertelenecek
  Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

  YAŞAM

  En Çok Okunan Haberler


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi