Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Künye  
Kırşehir Ercan Gazetesi Kırşehir Ercan Gazetesi
Anasayfa | Haber Ara | Anketler |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  YETKİSİ ALINAN VALİ HACIMUSTAFAOĞLUNUN TUTTUĞU RAPORA BAKINIZ!

  Alay Komutanlığının şikayet dilekçesi ile gazetemize iftira atılıp tutulan raporu hakkında Vali Hacımustafaoğlunun, bilgi vermese de yavaş yavaş o raporun içeriği şekil vermeye başladı.

  Kategori  Kategori : GÜNCEL
  Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
  Okunma  Okunma : 6710
  Tarih  Tarih : 26 Nisan 2009, 12:05

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

         Alay Komutanlığının şikayet dilekçesi ile gazetemize iftira atılıp tutulan raporu hakkında Vali M. Asım Hacımustafaoğlu bilgi vermese de yavaş yavaş o raporun içeriği şekil vermeye başladı.

         Olayla ilgili edinilen bilgilere göre, Vali M. Asım Hacımustafaoğlu, Alay Komutanlığı’ndan gelen dilekçe ile gazetemiz hakkında rapor düzenleyip kendince gazetemizin Resmi İlan alma hakkını düşürmüştü. Olay Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğüne taşınınca, Vali Hacımustafaoğlu Basın İlan Kurumunun istediği raporu da göndermeyi geciktirince Basın İlan Kurumu Genel müdürlüğü Valiliğe Resmi “RİCA” yazısı yazarak biran önce istediği evrakların gönderilmesini istemişti. Bu söz konusu yazı bilgi için gazetemize de gelmişti. Bizlerde Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğüne bilgi mahiyetli telefon açınca, Valinin bir iftirası demeyelim de yanlış uygulaması ile daha karşı karşıya kaldık.          

  Ne günlere kaldık! Gazetemiz fotokopi ile basılıyor diye, Vali kendisi tespit ettirmiş!

          Vali M. Asım Hacımustafaoğlu gazetemiz hakkında rapor tutturarak gazetemizin fotokopi ile basıldığını Basın İlan Kurumuna bildirmesi, gazetemiz çalışanlarını ve Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü editörlerini de güldürdü.

         Konuyu araştırdığımızda, Vali M. Asım Hacımustafaoğlu’nu da birileri yanlış mu yönlendirmiş?

         Bu konuda Valilikten edinilen bilgilere göre, bizim dağıtım elemanları yasa gereği Valiliğe 2 adet zimmetli veriyor. Bu 2 gazete de arşiv yapılıyor. Günü birlik Valinin okuması için Valiye gazete gidiyor. Personel de bizim gazeteyi fotokopi veya baskı makinası ile çektirip Vali M. Asım  Hacımutafaoğlu’na götürüyorlarmış. Vali Hacımustafaoğlu da bu fotokopileri tespit ettirip gazete fotokopi ve baskı ile basılıyor diye rapor düzenletmiş. Oysa Vali gazetemizi bizim arşivden veya kendi tuttuğu arşivden, daha olmadı Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığının arşivinden istetip de kontrol ettirse idi, ne Basın İlan Kurumu meşgul edilirdi, ne de Valilik personelleri...  Bu sayede de gazetemiz böyle bir zan altında kalmamış olurdu.

         Gerçi Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü, Vali M. Asım Hacımustafaoğlu’nun tutturduğu bu raporu işleme bile koymaya gerek görmeden bilgi karmaşalığı yapıyor diye rapor düzenlediğini de öğrendik.

          Bizlerde buradan Vali M. Asım Hacımustafaoğlu’na bir kez daha sesleniyoruz;

          “Sayın Vali bu gibi yanlışlıkları lütfen bir daha yapmadan önce bizlerden bilgi alınız. Olmadı diğer gazete dağıtıcılarından bilgi alsaydınız size gazetenin fotokopiden çekilmiş olduğunu, asıl gazetenin arşivde olduğunu söylerlerdi. Sizlerde bu sayede bilgi sahibi olurdunuz, bu kadar yazışmaları, kurum ve kuruluşları da meşgul etmemiş olurdunuz.

         Sayın Vali olan olmuş.  

         Lütfen bundan sonra bu gibi durumlarda bizlere bilgi veriniz. Bilgimiz olmadan rapor düzenleyip düzenleyip bizleri daha fazla zan altında bırakmayınız. Valilik makamının bu gibi yanlışlıkları yapması iyi olmaz.

         Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü’nün Cumhuriyet tarihinden bu tarafa böyle olaylara yeni rastladığını üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz ve daha fazla yorumu yetkililere ve de okuyucularımıza bırakıyoruz. 

  Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

  GÜNCEL

  En Çok Okunan Haberler


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi