Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Künye  
Kırşehir Ercan Gazetesi Kırşehir Ercan Gazetesi
Anasayfa | Haber Ara | Anketler |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  Sarraflar Çarşısının üstüne dikilen çiçeklerin davası, bugün başlıyor!

  Cumhuriyet tarihinden bu tarafa ilk defa bir çiçek davası bugün başlıyor, dava nedeniyle Gazeteci Ercan Dağlı, Yaşar Bahçeci ve Halim Çakır bugün Hakim karşısına çıkacaklar!

  Kategori  Kategori : GENEL
  Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
  Okunma  Okunma : 1193
  Tarih  Tarih : 27 Şubat 2012, 18:00

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

         Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir Belediyesi eski Başkanı Halim Çakır ve Gazeteci Ercan Dağlı, bugün tarihi dava için hakim karşısına çıkacaklar.
         Bilineceği gibi,  Yaşar Bahçeci’nin çimleri sökerek yerine çiçek dikmesinden dolayı Ercan Dağlı, Yaşar Bahçeci ve Halim Çakır Kırşehir 2. Asliye Ceza Mahkemesi hakiminin karşısında bugün ifade verecekler.
         Cumhuriyet tarihinden bu tarafa Kırşehir Adliyesinde ilk defa bir çiçek davası açılarak, Yaşar Bahçeci diktiği çiçekler gazetemizde yayınlanınca Yaşar Bahçeci Cumhuriyet Savcısına giderek, “Ercan Dağlı benim diktiğim çiçekleri haber yaparak bana hakaret ediyor” diye şikayet etti. Cumhuriyet Başsavcılığı iddianame hazırlayarak görev alanı olan Kırşehir 2. Asliye Ceza Mahkemesine gönderiyor. Mahkeme Yaşar Bahçeci’nin şikayet ettiği, Savcılığın da hazırladığı iddianameyi, burada haber belgeleriyle, resimleriyle yapılmıştır, kabul etmiyorum diye Savcılığa iade etti. Başsavcılık Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesine itiraz edip, “Benim iddianamemi 2. Asliye Ceza Mahkemesi kabul etmedi, kabul edilmesini istiyorum” dedi.
         Dosyayı inceleyen Kırşehir Ağır Ceza heyeti, burada Ercan Dağlı belgeleriyle ve resimleriyle haber yapmıştır. Ercan Dağlı’nın herhangi bir hakaret kastı yoktur diye 2. Asliye Ceza Hakiminin kararını uygun buluyor.
         Başsavcılık bunun üzerine Adalet Bakanlığına yazılı emir yoluna giderek, “Gazeteci Ercan Dağlı hakkında hazırlamış olduğumuz iddianameleri Kırşehir’de mahkemeler kabul etmedi, mahkemelerin kabul edip Gazeteci Ercan Dağlı’nın yaptığı çiçek haberinden dolayı cezalandırılması için, dava açılması isteğimizin kabulü arz olunur” demesi üzerine dosyayı inceleyen Adalet Bakanlığı, Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığının yazılı emir yoluna cevap verme gereğini bile görmüyor. Bunun üzerine Başsavcılık Ercan Dağlı hakkında takipsizlik verdi. Karar da kesinleşti.
         Bu olayın ardından Yaşar Bahçeci de çimleri sökerek tüyü bitmemiş yetimlerin parası ile çiçek dikmeye tam gaz devam ediyor. Gazetemizde Yaşar Bahçeci’nin tiktiği çiçekleri haber yapmaya tam gaz devam ediyor.
         Yaşar Bahçeci Sarraflar Çarşısının üstündeki çimleri dökerek tüyü bitmemiş   yetimlerin parası ile çiçekleri gelişi güzel dikince gazetemiz hemen bu olayı haber yaptı. Yaşar Bahçeci yine Cumhuriyet Başsavcılığına giderek Ercan Dağlı benim çiçek haberlerini yaparak bana hakaret ediyor diye dilekçe veriyor. Bu seferde aynı Başsavcılık hazırlamış olduğu iddianameyi 2. Asliye Ceza Mahkemesine değil de 2. Sulh Ceza Mahkemesine gönderiyor. Duruşma günü dosyayı okuyan Hakim, bu bizim görev alanımıza girmiyor diye, basın kanunu gereği dosyayı esas görev alanı  olan 2. Asliye Ceza Mahkemesine gönderiyor. 2. Asliye Ceza Hakimi bu sefer iddianameyi kabul edip, bugün duruşma günü verdi. Bu nedenle bugün KIRŞEHİR ADLİYE SARAYINDA TARİHİ BİR GÜN YAŞANMASI BEKLENİYOR.
  Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

  GENEL

  En Çok Okunan Haberler


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi