Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Künye  
Kırşehir Ercan Gazetesi Kırşehir Ercan Gazetesi
Anasayfa | Haber Ara | Anketler |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  Belediyede dayak yiyen özürlü işçiye, Yılmaz Zengin sahip çıktı

  Kırşehir Belediyesinde özürlü kadrosunda 7 yıldır çalışan Belediye işçisi, eşinin bir erkek çocuğu dünyaya getirmesi nedeniyle Belediyede 300 TL olan izin parasını istemek için birim müdürünün odasında gitti ve burada darp edildi, gözlerine 5 dikiş atılan işçiye CHP İl Başkanı Yılmaz Zengin sahip çıktı...

  Kategori  Kategori : TÜM HABERLER
  Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
  Okunma  Okunma : 1324
  Tarih  Tarih : 05 Kasım 2018, 12:48

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

         Kırşehir Belediyesinde özürlü  kadrosundan çalışan işçi, izin alacağı olan 300 TL’yi ilgili birim müdüründen istedi. Müdür para yok demesi ile çıkan tartışmadan, özürlü işçi dövülerek hastanelik edildi haberimizi okuyan  CHP İl Başkanı Yılmaz Zengin, işçiyi evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.
         Edinilen bilgiye göre, Kırşehir eski Belediye Başkanı Halim Çakır döneminde özürlü kadrosundan işe alınan E.A. (30) eşi doğum yaparak bir erkek çocuğu dünyaya getirdi. Aynı gün sevinçle Belediyeye gelen ayaklarından özürlü E. A., birim müdürüne izin maaşı olan 300 TL’nin eşinin doğum yapması nedeniyle ihtiyacı olduğu için ödenmesini istedi. Burada çocuk yaparken bana mı sordun da bugün için bana para diye geliyorsun, para yok,   para olunca gel sözleri üzerine, işçi ise hem çocuğum oldu, hem de ayaklarımdan sakatım inip çıkmaya zorlanıyorum diye müdüre yalvarınca müdür odasında öldüresiyle dövüldü. Olay üzerine hemen  harekete geçen polis,   kanlar içinde kalan özürlü Belediye işçisini polis aracı ile Kırşehir Devlet Hastanesine kaldırdılar. Buradan aldığı darbelerden dolayı Kayseri Erciyes Üniversitesine sevk edilen özürlü işçi, tedavisinin ardından  hastaneden taburcu olarak yaralarının iyileşmesi için evinde istirahata çekildi.
          Bu olayı gazetemizden öğrenen CHP İl Başkanı Yılmaz Zengin, dün akşam özürlü gencin evine giderek geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Başkan Yılmaz Zengin, “Yazık günahtır, bu özürlü gencimize nasıl elleri kalktı da bu hale getirdiler. Bakınız kundakta çocuğu var, durumu çok zayıf, ihtiyacı olmasa bir insan Belediyeye gidip de bu dayak riskine katlanır mı.? Ben bu hareketi yapanları kınıyor, Allah’a havale ediyorum. Arkadaşımız Mucur Nüfusuna kayıtlı saygın bir kişiliği var. Kendisi 7 yıldır Belediye de kadrolu olarak çalışıyor. Namazında niyazında olan başta Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve yardımcıları ile birim müdürleri bu gencimizin evine derhal gelip bu gencimizden özür dilesinler. Belediye bir hizmet makamıdır. Bu gibi hareketlerin ne yeri ne de mekanıdır. Belediye birilerinin çiftliği mi?   Bu gencimiz Belediyenin önünde çocuğum oldu, param yok yardım edin diye mendil açsa, halini gören hayırsever vatandaşlarımızdan çok değil yarım saatte bırakın 300 TL’yi 3000 TL toplardı. Bu gencimiz bunu yapmıyor alın teriyle çalıştığı Belediyede 300 TL alacağını istiyor. Vicdansızlar bu gencimizi ne hale getirmişler şuna bakın. Takdiri kamuoyuna bırakıyorum” dedi.
  Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

  TÜM HABERLER

  En Çok Okunan Haberler


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi