Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Künye  
Kırşehir Ercan Gazetesi Kırşehir Ercan Gazetesi
Anasayfa | Haber Ara | Anketler |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  Vali ile Alay Komutanına esnaflardan da tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor!

  Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü, Nevşehir'de Cumhuriyet tarihinden bu tarafa alınmamış bir karara imza atarak, Nevşehir Valisi Asım Hacımustafaoğlu'nun Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü'nün talimatları ile Resmi İlan dağıtma yönünde gazetelere karışma
  yetkisini kısıtlaması başta gazetemiz çalışanları olmak üzere Nevşehir halkı tarafından tekdirle ve sevinçle karşılandı...

  Kategori  Kategori : GÜNCEL
  Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
  Okunma  Okunma : 7516
  Tarih  Tarih : 26 Nisan 2009, 11:51

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü, Nevşehir’de Cumhuriyet tarihinden bu tarafa alınmamış bir karara imza atarak, Nevşehir Valisi Asım Hacımustafaoğlu’nun Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü’nün talimatları ile Resmi İlan dağıtma yönünde gazetelere karışma yetkisini kısıtlaması başta gazetemiz çalışanları olmak üzere Nevşehir halkı tarafından tekdirle ve sevinçle karşılandı.

         Edinilen bilgilere göre, Vali Asım Hacımustafaoğlu, 29 Ağustos 2008 tarihli gazetemiz hakkında verdiği kararda, Nevşehir Jandarma Alay Komutanlığının (JAKEM), Yaysat Bayi ve bir mahalli gazetenin şikayeti ile gazetemizin Resmi İlan alma hakkını düşürerek, yasaya aykırı bir şekilde, bir tek Kapadokya gazetesine  AYLIK EN AZ 30 - 50 BİN TL resmi ilan ücreti verilmesi ile başlayan sürece Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü el koydu. 

         Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü, 9 Şubat 2009 ve D.2-2 sayılı kararı ile bundan böyle gazetemiz hakkında Vali Asım Hacımustafaoğlu’nun görüş beyan edemeyeceği kararını verdi.

   

  Nevşehir’de, tarihte bu ilk oluyor.

         Ayrıca Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü, Nevşehir Alay Komutanlığı’nın gazetemiz hakkındaki şikayetini de konuyu açmadan Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığının görev alanına girdiği kanati güttüğü için olsa gerek ki bu şikayet dilekçesine de açıkça, “Gereksiz, Bilgi Karmaşıklığı Yaratılmaması Düşüncesiyle” şikayet dilekçesini incelemeye bile almadı.

         Bizlerde Ercan Gazetesi olarak Nevşehir Alay Komutanlığı (JAKEM) gibi saygın bir kurumun şikayet dilekçesinin mahiyeti tamamen asılsız, mesnetsiz ve iftira taşıdığı için içeriğini buraya da yazamadığımız için bu olayla ilgili yetkililerin sessiz kalmasına Nevşehir esnafı tarafından tepkiler çığ gibi büyüyor.

         Gazetemizi arayan Nevşehir esnafı, "Bizler siftahsız dükkan kapattığımız günler olduğu halde, Devletimize vergimizi günü gününe ödemeye çalışan dürüst esnaflarız. Kimse bizlerin dişi ve tırnağı ile artırarak ödediği vergileri birilerine kanunsuz bir şekilde aktarmaya hakkı yoktur. Vali yüzünden devletimiz her ay 50 Bin TL’yi birilerine hibe ediyor. Bu konuda acilen yetkilileri göreve çağırıyoruz” dediler.  

  Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

  GÜNCEL

  En Çok Okunan Haberler


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi