Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Künye  
Kırşehir Ercan Gazetesi Kırşehir Ercan Gazetesi
Anasayfa | Haber Ara | Anketler |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  Kırşehir'de üniversite öğrencileri perişan!

  Kırşehir terminalinde perişan olan üniversite öğrencileri rektörden acilen yardım bekliyor!

  Kategori  Kategori : TÜM HABERLER
  Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
  Okunma  Okunma : 369
  Tarih  Tarih : 30 Eylül 2018, 17:01

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

         İlimize dışarıdan gelen öğrenciler terminalde perişan oluyorlar, bu nedenle Rektör Karakaya’dan çok acele olarak yardım bekliyorlar.
         Gece geç saatlerde olsun, akşam olsun, gündüz olsun İl dışından şehrimize gelen öğrenciler, şehir merkezine servis bulamadıkları için perişan oluyorlar, servislerin yerine konan taksilerde öğrencilerden para alma yarışına girmeleri öğrencileri perişan ediyor. 
         Ellerinde bavulları ile terminale otobüsten inen öğrenciler servis bulamıyorlar, servislerin yerine de becerikli Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin emri ile ticari taksiler yerleştirilmiş taksilerde sözde öğrencilere indirim adı altında 20 - 30 TL arası değişen fiyatlarda para istemeleri sonucu mağdur olduklarını söyleyen öğrenciler, acilen Rektör Vatan Karakaya’dan konuya çözüm bularak hiç olmaz ise şu günlerde gece 24.00’e kadar her saat başı bir otobüs koydurmasını istediklerini belirterek gazetemize şöyle konuştular:
         “Bizler il dışından okumak, kayıt yaptırmak ve üniversiteyi tanımak için olsun veya arkadaşlarımızı görmek için Kırşehir’e geliyoruz. Sağolsun her konuda becerikli olduğunu duyduğumuz Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci terminalde şehir merkezine otobüs kaldırılacak yere ticari taksi yerleştirmiş. Taksicilerde sağolsun 5 TL mazot yakan bir yola 20 - 30 TL arası bizlerden para istiyorlar. Birde diyorlarki öğrenciye indirim varmış. Bunun neresi indirim. Aynı mesafeye Ankara, İzmir ve İstanbul’da gitsek 10 - 15 TL öderiz. Bu öğrenciye karşı yapılan bu bir haksızlıktır. Biran önce öğrenci dostu olduğunu duyduğumuz Rektör Karakaya’nın bu rezilliğe çare bularak şu günlerde üniversiteye ve şehir merkezine her saat başı bir otobüs kaldırmasını istiyoruz. Biz öğrencileri kimsenin kazıklatmaya hakkı yoktur. Zaten dağın başına sanki 20 bin nüfuslu kazaya yapılır gibi bir termninal yapmışlar. Buraya da gitirip ticari taksileri yarleştirip öğrencileri mağdur ediyorlar. Kırşehir’li vatandaşlar bu işe alışmış. Çünkü Kırşehir’li vatandaşlar olsun, her konuda becerikli olduğunu duyduğumuz Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci olsun il dışına otobüslerle yolculuk etmemişler. Etseler di bu terminalin rezilliğini görüp önlem aldırırlardı. Bir İle böyle terminal olurmu. Böyle terminali ilçelere bile yapmıyorlar. Şuna bakınız otobüsler girip çıkamıyor, park edilecek bir yer yok. Bir tek dediğimiz gibi bu iş ticari taksicilere yarıyor.”   
  Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

  TÜM HABERLER

  En Çok Okunan Haberler


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi