Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Künye  
Kırşehir Ercan Gazetesi Kırşehir Ercan Gazetesi
Anasayfa | Haber Ara | Anketler |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  Kırşehir'de bir ilk yaşandı! Sıra Aksaray Valisine geldi!

  Kırşehir'de bir ilk yaşandı!
  Vali Davul Zurna ile yolcu ediliyor!
  Sıra Aksaray Valisine geldi...

  Kategori  Kategori : TÜM HABERLER
  Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
  Okunma  Okunma : 334
  Tarih  Tarih : 01 Nisan 2018, 13:25

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

         Kırşehir’de tarihte bir ilk yaşandı. Ilk defa bir ilin valisi emeklilik dilekçesini verdim diye konuşunca vatandaşlar alkışladı ve davul zurna çaldırdılar. Dilekçe veren Necati Şentürk ise bu olaya kendisi de çoştu.
         Olay, Kırşehir Ahi Stadında meydana geldi. Kırşehirspor maçını izlemek için stadı dolduran Kırşehir halkı maçı izlerken birden stada Kırşehir’in 65 yaşındaki Vali dedesi olarak bilinen ve tanınan Necati Şentürk geldi. Maçın ilk yarı arasında Necati Şentürk dede mikrefonu eline alarak Kırşehir halkına müjde vereceğini söyledi.  Ve konuşmasında değerli Kırşehir halkı, yaş haddinden emekliliğimi daha fazla beklemeden emeklilik dilekçemi verdim. Hayırlı uğurlu olsun demesi ile maç nedeni ile sessizlik hakim olan stadta birden alkışlar yükseldi. Oysa daha önce giden valilerde hep üzüntü hakim olurken, Necati Şentürk’de alkışların yükselmesi bunada dayanamayan stadta bulunan davulcular sahneye çıkarak davul zurna çalıp şentürkün emekliliğini destekleyerek Kırşehir halkının aşkışına eşlik ettiler.
         Görüşlerine başvurduğumuz Kırşehir halkı ise, Necati Şentürk’ün zavallı bir kişiliği olduğunu anlamış olduk. Topluluk Kırşehir’den ayrılmasına alkış tutup davul zurna çalışıyor, buna da şentürk kendisi de seviniyor. Umarız İçişleri Bakanlığımız bu olayı dikkate alırda, bundan sonra atayacakları Valileri iyi seçerler. Vali demek bir ilin en büyük mülki amiridir. İlgisiz bilgisiz kişilerin Vali olarak illere atanması devletimize ve bizlere zarardır. Necati Şentürk’ün bilgi ve becerisi fazla olmadığı işte burada da anlamış olduk. Zatan İçişleri Bakanlığımız da  şentürkün konuşmalarını dinlerse o zaman bizlere hak verir. Şentürkün eline konuşma metnini de sağlık müdürlüğünde veznedar olarak çalışırken hasbil kader valinin yanında basın müdür vekilliği olarak atanan bir kişi veriyor. Bununda bilgisi bu kadar olunca vali bizleri her konuşmasında mahcup ediyordu. Umarız becerikli ve bilgili bir vali ilimize atanırda artık bizlerde daha fazla böyle mahcup olmaktan kurtuluruz” dediler.

  Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

  TÜM HABERLER

  En Çok Okunan Haberler


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi