Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Künye  
Kırşehir Ercan Gazetesi Kırşehir Ercan Gazetesi
Anasayfa | Haber Ara | Anketler |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

SON YORUMLANANLAR

  Ömer Faruk Akyol görevinden alındı, ya Ahmet Hamdi ne olacak!

  Ömer Faruk Akyol görevinden alındı, ya Ahmet Hamdi ne olacak!

  Kategori  Kategori : TÜM HABERLER
  Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
  Okunma  Okunma : 423
  Tarih  Tarih : 15 Aralık 2017, 23:02

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

         Gazetemizde çıkan haberler üzerine Kırşehir Belediye Başkanının sağ kolu olan ve Kırşehir Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevini yürütürken Kırşehir İş Kur İl Müdürlüğü görevinde atanan Ömer Faruk Akyol, bu görevinden alınarak Kırıkkale İş Kur İl Müdürlüğüne uzman olarak atanması ile şimdi gözler İş Kur’de Şube Müdür Vekilliği görevini yürüten Ahmet Hamdi’ye çevrildi.
         Bilindiği gibi Kırşehir İş Kur İl Müdürünün görevinden alınmasına neden olan gazetemizde geçtiğimiz aylarda çıkan haberler aynen şöyleydi:
         “Kırşehir İŞKUR İl Müdürü Ömer Faruk Akyol eşini, oğlunu, kardeşini, kardeşinin karısını, daha doğrusu sülalesini İŞKUR
  nimetlerinden yararlandırıp maaşa bağladığı yetmiyor gibi, birde bu kişileri camide çalışıyor gösterip aylık almasını bile sağlamış. Bu da yetmiyor gibi Kırşehir İli, Çiçekdağı İlçesinin bir köyünde ikamet eden kardeşini Kırşehir Belediyesinin kamyonunu sürüyor diye maaşa bağlatmış. Oysa bu kişi ne Kırşehir Belediyesini bilir, ne de Kırşehir’i. İnanmayan yetkili varsa, bu kişinin köyüne gidip araştırsın, bu kişi ne zaman Kırşehir’e gelip de şoförlük yapmış. 
         İŞKUR İl Müdürü Ömar Faruk Akyol o kadar ileri gitmiş ki, Kırşehir merkezde faaliyet gösteren pastaneden pasta ve tatlı, kebapçıdan kebap, kuruyemişçiden kuru yemiş faturalarını da İŞKUR’a kestirip savurganlık yapmış.
         Bütün bu olaylar yaşanırken, İŞKUR İl Müdürüne de Kırşehir’in 65 yaşındaki Valisi yani savurganlıklar kralı olarak bilinen ve tanınan Necati Şentürk tarafından teşekkür plaketi ile ödüllendirmesi Kırşehir halkının yoğun tepkisine neden olmuştu.
         Birde bu yetmiyor gibi Ömer Faruk Akyolun çevresi Akyolun bu savurganlıklarına Kırşehir Valisinin yaptığı savurganlıkların yanında bir çerez parası olduğu haberleri üzerine, Kırşehir halkı böyle bir müdüre hangi siyasi parti temsilcisi sahip çıkıyor diye tepki gösterince AK Parti Kırşehir Milletvekili Avukat Salih Çetinkaya, Ömer Faruk Akyol’a kesinlikle kendisinin sahip çıkmadığını ve Ömer Faruk Akyol ile bir yakınlığının olmadığını söylemişti. 
         Gazetemizde bu haberlerin çıkması üzerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı harekete geçerek Ömer Faruk Akyol hakkında soruşturma başlatmıştı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı Teftiş Kurulu tarafından görevlendirilen Müfettişlerin soruşturması sonucunda ÖMER FARUK AKYOL görevinden alınarak yerine ise Kırşehir'de sayılan sevilen MUCUR'LU HEMŞEHRİMİZ METİN ÜLGEN KAYA ATANMIŞTI.
         Metin Ülgen Kaya’nın, Ömer Faruk Akyol’un bu kadar savurganlıklarının ve yanlış işlerinin yapılmasında yardımcı olduğu söylenen İş Kur’da Şube Müdür Vekili olarak görev yapan Ahmet Hamdi’yi görevinden alması beklenirken, aksine İş Kur İl Müdür Yardımcılığı görevine vekaleten ataması vatandaşlar tarafından tepkilere neden olduğu konuşuluyor.
        Konuyla ilgili gazetemizi arayan vatandaşlar, “Ömer Faruk Akyol’un yaptıklarının altında Ammet Hamdi beylerin imzası yokmu? Akyol her yaptığını kendi imzası ile mi yaptı. Akyol görevinden alındı ise Ahmet Hamdi bey neden görevinin başında duruyor. Ahmet Hamdi beyi hangi vekil, handi il başkanı   destekliyor. Bu konuda yetkililerinden açıklama bekliyoruz” dediler.
  Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

  TÜM HABERLER

  En Çok Okunan Haberler


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi