Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Künye  
Kırşehir Ercan Gazetesi Kırşehir Ercan Gazetesi
Anasayfa | Haber Ara | Anketler |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  KÜTÜPHANE TAM ZAMANINDA YIKILDI, ŞANS ESERİ KİMSENİN BURNU KANAMADI

  KÜTÜPHANE TAM ZAMANINDA YIKILDI, ŞANS ESERİ KİMSENİN BURNU KANAMADI

  Kategori  Kategori : GÜNCEL
  Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
  Okunma  Okunma : 2222
  Tarih  Tarih : 21 Ağustos 2015, 07:35

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

        Kırşehir merkezde depreme dayanıksız diye yıkılma kararı alınıp içi boşaltılan Kütüphanenin yıkımı dün gerçekleşti. Son anda uçan Kütüphane duvarı binaların ve esnafların işyerine uçtu. İşyerlerinde maddi hasar meydana gelirken, kimsenin burnunun kanamaması herkesi sevindirdi.
         Kırşehir merkez Lise Caddesinde yıllardır hizmet vermekte iken depreme dayanıksız raporu verilen Kütüphanenin yıkımı dün gerçekleşti. Dün gerekli tedbirleri alan yıkım ekibi, dün Saat: 08.30’da başladı. Bu esnada bina kaymama başlayınca ekip işi hızlandırdı. Cadde kaldırımı trafiğe kapatıldı. Iş yerinden esnaflar dışarı çıkartıldı ve Kütüphane Binanın üzerine düşmeden olduğu yere yıkımı gerçekleştirildi. Bu esnada sıçrayan tuğla parçaları ve beton parçaları işyerlerinin camlarını kırdı, bazı işyerlerinin ise  çerçeveleri zarar gördü. Yıkım ekibi işyerlerine kimsenin burnu kanamadı bu sevindirici bir şey. Bizim bugün için yıkmasaydın çok değil 10 - 15 gün daha kalsaydı bu bina komple sizin üstünüze uçardı. Verilmiş sadakamız var ki kimseye bir şey olmadı. İşyerleriniz hemen eski haline getirilecek demesi ile taşkınlıklar son buldu. Hemen firma sahibi camcıyı ve ilgili inşaat sektörü elemanları ile işyerlerinin bakımını 3 saat gibi kısa bir sürede yaptırdı.
         Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz vatandaşlar, “Bu Kütüphane yıkımı yetkililere ders olsun. Şehirmizde böyle çok bina var depreme dayanıksız. Depreme dayanıksız olan binalar biran önce tek tek tespit edilerek yıkımı sağlansın. Buna keza bir bananın depreme dayanıksız olduğunu öçtürmek için ilgili firmalar astronomik paralar istiyorlar. Bu işin devlet eli ile ucuz fiyata yapıldığı takdirde herkes binasının ölçümünü yaptırır, gerçekten şehrimizde çok sayıda yıkılmaya yüz tutmuş binalar var, bu binalarda da insanlarımız oturuyor. Bunun önüne geçilmesi için, dediğimiz gibi devletin şefkat ellerini uzatmasını istiyoruz” dediler.
  Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

  GÜNCEL

  En Çok Okunan Haberler


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi