Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Künye  
Kırşehir Ercan Gazetesi Kırşehir Ercan Gazetesi
Anasayfa | Haber Ara | Anketler |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  TURİZİMCİLER İSYAN EDİYOR!

  Turizmciler isyan ediyor! Sesimizi duyun batıyoruz!

  Kategori  Kategori : GÜNCEL
  Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
  Okunma  Okunma : 2302
  Tarih  Tarih : 02 Eylül 2009, 08:37

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

         Geçen hafta mahalli basın yoluyla hükümete seslerini duyurmaya çalışan turizmciler, hükümet kanadından ses çıkmayınca gazetemizi ziyaret ederek, bizlerin batması ülke ekonomisine zarar vermez mi? diyerek acilen yetkilileri göreve çağırdıklarını söylediler. 
          Hükümetin sorunlarıyla ilgilenmediğini söyleyen turizmciler, “Bizler ülke ekonomisini ayakta tutacak tek sektörüz. Turizm demek, üniversite gibi bacasız fabrika demektir. Hatta üniversiteden de önemli bir kuruluşuz. Bizlerin sorunlarıyla ilgilenecek kim var? Allah aşkına ilimizde bir tane yetkili gösterin, bizlerin sorunlarıyla ilgilenecek, bizlerin dertlerini dinleyecek ve çözecek. Bizler yıllardır sesimizi mahalli basın aracılığı ile duyurmaya çalıştık. Hatta bu konuda dönemin Valileri Alaettin Turhan ve Asım Hacımustafaoğlu ile bile aramız iyi değildi. Çünkü her ikisi de yaş haddinden gün sayan Valilerimiz di. Her ikisi de 64 yaşının üzerindeki Valilerimizdi, buna üstlük her ikisinin de yabancı dili yoktu. İlimize bir konuk gelse, hemen her gelen misafir İlin Valisi ile tanışmak istiyor. Valimizi çağırıyorduk (duruma göre, yani gelen misafir göre diyelim) giden iki Valilerimiz sağolsun bizleri hiç kırmadan gelirlerdi. Yanlarına bir tercüman katıp, konuklarla tanıştırıyorduk. Çünkü giden iki Valimizinde yabancı dilleri hiç mi hiç yoktu. Olmadığı gibi şöyle 1 KM yürüseler yorulup kalıyorlardı. Ya kardeşim, bizim ilimiz öyle sıradan bir İl değil. Bunu kime anlatacağız. Bu Valilerimize saygımız sonsuzdu. Ancak bizim İlimizde Valilik yapacak bir durumları, tecrübeleri yoktu. İlimiz sanayi kenti değil, İlimiz bir Kapadokya Bölgesi. Ülkemize her gelen devlet büyükleri ister istemez ilimizi gezmek istiyor. Gezince de dediğimiz gibi, İlin mülkü amiri olan Valimizi tanımak istiyorlar.
          Devlet büyüklerimiz ne yapıyor, ülkemizde ne kadar 64 yaşında Vali varsa, ilimize salıyorlar. İşte bunun bir örneği de Valimiz Osman Aydın. Sayın Valimiz tecrübeli, ona bir şey demiyoruz. Kendi deyişine göre de Konya’dan geldim, 10 yıldır İl Valiliği yapıyorum. 
          Bizim Valimizin bu görüşüne saygı duyuyoruz. Ama dediğimiz gibi ülkemizde bir turizm cenneti olarak tanınan ve bilinen, hatta dünyada tanınan bir İl. Hiç bu İle 62 - 64 yaşında bir Vali ne yapacak? Allah aşkına bir tane yetkili çıksın da bunu bizlere anlatsın. 10 yıla yakındır böyle, İlimiz 62 yaşının üstündeki Valilerimizle yönetile yönetile turizm diye bir şey kalmadı.
          Turizm sektörü çöküyor. Aksini ispat eden varsa buyursun açıklasın da bizlerde yanılış yaptığmızı bilip onlardan özür dileyelim. İlimiz o kadar sahipsiz ki bu derdimizi devlet büyüklerine anlatacak bir tane yetkili yok. Bu Valimiz de yaş haddinden gün sayıyor. Bari Osman Aydın gidince gelen Vali 60 yaşın altında olsun...
          Allah aşkına çevre illere bakın, isim de veriyoruz, Niğde, Aksaray, Konya, Kayseri, Kırşehir ve Yozgat, buradaki Valiler hep 55 yaşın altındaki Valilerimiz. Ülke genelinde ie 62 yaşında olan Valimiz kaç tane, bunun sayısını biz araştırdık, 3 tane duyduk.
          Bunun 1 tanesi bizim ilimize atandı? Bunu bize bir yetkili çıksın da anlatsın. Yoksa İlimize devlet büyükleri ceza mı vermek istiyor...? 
  Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

  GÜNCEL

  En Çok Okunan Haberler


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi