Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Künye  
Kırşehir Ercan Gazetesi Kırşehir Ercan Gazetesi
Anasayfa | Haber Ara | Anketler |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

SON YORUMLANANLAR

  UÇHİSARLILAR 3KUMBARA İLE PANAYIR COŞKUSU YAŞADI

  UÇHİSARLILAR 3KUMBARA İLE PANAYIR COŞKUSU YAŞADI

  Kategori  Kategori : TÜM HABERLER
  Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
  Okunma  Okunma : 624
  Tarih  Tarih : 21 Mayıs 2015, 08:59

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

         Doğuş Grubu iş birliğiyle, Milli Eğitim Bakanlığı desteği ve Para Durumu’nun katkılarıyla yürütülen 3Kumbara Finansal Okuryazarlık Eğitim Programı, Nevşehir’e bağlı Uçhisar Haydar Çankaya İlkokulu’nda eğlenceli bir panayır düzenledi.
         İlköğretim 4. sınıf öğrencilerini hedef alan 3Kumbara eğitim programı kapsamındaki son eğitimlerinden birinin gerçekleştirildiği Uçhisar Haydar Çankaya İlkokulu’nda düzenlenen panayıra, başta çocuklar olmak üzere veliler ve öğretmenler yoğun ilgi gösterdi.
         Doğuş Turizm Grubu bünyesinde faaliyet gösteren argos in Cappadocia Oteli’nin çalışanlarının da gönüllü destekçisi olduğu etkinliğe Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, Uçhisar Haydar Çankaya İlkokulu Müdürü Fatih Arıkan, öğretmenler ile veliler katıldı. 3Kumbara Finansal Okur Yazarlık Programı’nı başarıyla tamamlayan öğrencilerin yaptıkları ürünlerin de sergilendiği panayırda, 150 öğrenci yaklaşık 1 saat içinde bin TL’lik satış gerçekleştirerek okul harçlıklarına katkıda bulundu.
         Doğuş Grubu tarafından Para Durumu ve Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği’nin desteğiyle yürütülen 3Kumbara Finansal Okuryazarlık Eğitim Programı, 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı’ndaki son eğitimlerinden birini Kapadokya’nın Uçhisar ilçesindeki Uçhisar Haydar Çankaya İlkokulu’nda gerçekleştirdi. 3Kumbara; öğrencilerinin ilgiyle takip ettiği eğitimin ardından okulda 14 Mayıs Perşembe günü Doğuş Turizm Grubu bünyesindeki argos in Cappadoccia Oteli’nin de destekleriyle bir panayır düzenleyerek öğrencileri ve velileri bir araya getirdi. Çocuklara tasarruf ve birikimin önemini eğlenceli alıştırmalarla anlatan program; 2017 yılı sonuna kadar 81 ilde 500 bin ilköğretim 4. sınıf öğrencisine ulaşmayı hedefliyor. Öğrenciler panayırla öğrendiklerini deneyimleme imkanı buldu
          Düzenlenen panayırla öğrenciler, kendi elleriyle hazırladıkları ürünleri sergileyerek satışa sundu. Panayırla girişimcilik adına ilk adımlarını atan öğrenciler böylece hem para alışverişini hem de para kazanmayı deneyimlediler. Çocuklara hedef belirlemeyi ve o hedefe giden yolu öğretmeyi hedefleyen 3Kumbara, hazırladığı anketlerle eğitimlerin etkisini de ölçümlüyor. Nevşehir  yeni eğitim döneminde pilot illerden biri olacak
  3Kumbara eğitimleri süresince öğrencilere hedef belirleme ve hedefe ulaşma konuları sistematik bir şekilde aktarılırken, öğretmenler ve ebeveynlerin de eğitim sürecinden faydalanması sağlanıyor. 3Kumbara kapsamında yürütülen çalışmalardan bir diğerini İstanbul’daki okullarda sahnelenen tiyatro eğitimleri oluşturuyor. Tiyatro eğitimleri ile bugüne kadar 45 bin öğrenci 3Kumbara ile tanıştı. Doğuş Grubu çalışanlarının gönüllü olarak destek olduğu projede Nevşehir bir sonraki eğitim yılında pilot şehirlerden biri olacak.     

  Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

  TÜM HABERLER

  En Çok Okunan Haberler


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi