Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Künye  
Kırşehir Ercan Gazetesi Kırşehir Ercan Gazetesi
Anasayfa | Haber Ara | Anketler |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  Ercan Dağlı: Gazetemize kumpas kuranlar hakkında, suç duyurusunda bulunduk...

  Ercan Dağlı: Gazetemize kumpas kuranlar hakkında, suç duyurusunda bulunduk...

  Kategori  Kategori : KAŞELER - PLAKETLER - İSİMLİKLER...
  Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
  Okunma  Okunma : 1127
  Tarih  Tarih : 16 Ocak 2015, 08:53

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

         Gazetemiz 2014 Kasım ve Aralık ayları içerisinde Cumhuriyet Tarihinden bu tarafa yaşanmamış olaylara sahne oldu.
         Valimiz Necati Şentürk’ün göreve başladığı gün gazetemize kimliği belirsiz kişi yada kişilerce gece yarısı baskın düzenlendi ve camları kırıldı. Yine aynı hafta Cuma günü gece yarısı kimliği belirsiz kişi yada kişilerce işyerimize girilerek ana bilgisayarımız ve yazıcımız tahrip edilip, 2012 yılına ait tuttuğumuz resmi defter ve belgeler de çalınıp ve ardından da işyerlerimizin camları kırılarak zarar verildi.
         Her iki olayla ilgili Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma devam ederken, bu baskından 3 gün sonra da yani Pazartesi günü Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü’nden 3 tane görevli denetmen gelerek gazetemizi denetledi. Oysa bu görev ve yetki Kırşehir Valiliğine ait olmasına rağmen, eski Vali Çakacak tarafından Valilik görev yetkisini Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğüne devir etmiş, bizim haberiz yok.                   
          Bu olayda Cumhuriyet Tarihinden bu tarafa ilk defa gazetemize yapılmış oldu ve Valiliğin görev alanı içerisine Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü görevlileri müdahele etti.
         İşin ilginç tarafı Vali Çakacak onuruyla Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğüne gönderilen dilekçedeki imzanın da sahte olduğu ortaya çıktı. Bu konuda da Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığı gazetemize kumpas kurarak sahte belge düzenleyerak  gazetemizi mağdur eden kişiler hakkında, resmi evrakta sahteciler ve topluca kumpas kurumuna aracılık etmek gibi vs. Suçlardan dolayı şüpheliler hakkında soruşturma başlattı, bir kısmının ifadesi alındı ve bir kısmının da alınmaya devam ediyor.  Bu konuda da mağdur ve müşteki sıfatı ile de Ercan Dağlı’nın ifadesi alındı.
         Bütün bu olaylar yaşanırken, Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü’nden gazetemizi sahte imza karşılığı denetlemeye gelen ekipler tarafından da asılsız ve yasaya aykırı rapor düzenlenerek gazetemizin 80 bin TL resmi ilan fazla aldığı gerekçesiyle mahsup işlemleri başlatılması yönünde Kırşehir Valiğine rapor gönderildi. Bu rapora da biz Ercan Gazetesi olarak Vali Necati Şentürk’e bizzat itiraz ettik.  
         Vali Necati Şentürk’ün vereceği karar doğrultusunda mücadelemize devam edeceğiz.
         Hal böyle ikan bazı çıkar çevreleri yine boş durmuyor, gazetemizin resmi ilan ve reklam yayınlama hakkı iptal edildi diye dedi kodu yayıyorlar. Bu çıkar çevrelerine kimse inanmasın. Yasa hükümleri ve muvzuat açık. Buna rağmen yasalara uymayan kim olursa olsun haklarında yine Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığına şikayetlerimiz devam edecektir.
         Bizler Ercan Gazetesi olarak kanunları tanıyor, herkesi de kanunları tanımaya ve kanunsuz iş yapmamaya davet ediyoruz.
         Gazetemiz hakkında gelişmeleri peyder pey kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğiz. 
  Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

  KAŞELER - PLAKETLER - İSİMLİKLER...

  En Çok Okunan Haberler


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi