Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Künye  
Kırşehir Ercan Gazetesi Kırşehir Ercan Gazetesi
Anasayfa | Haber Ara | Anketler |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  ÇİFTLEŞMEYİ SEYREDEN VALİYE TEMA'DAN DESTEK GELDİ! Kaplumbağaların çiftleşmesini seyreden emeklisi gelmiş ve geçmiş, yaş haddinden emekliliğine gün sayan Vali Hacımustafaoğlu´na, TEMA´dan destek geldi!

  TEMA Nevşehir İl Temsilcisi Orhan Çalık, kaplumbağalar konusundaki açıklamaları nedeniyle bazı kesimlerce eleştirilen Vali Mehmet Asım Hacımustafaoğlu'na destek verdi.

  Kategori  Kategori : GÜNCEL
  Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
  Okunma  Okunma : 6558
  Tarih  Tarih : 02 Mayıs 2009, 17:58

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  TEMA Nevşehir İl Temsilcisi Orhan Çalık, kaplumbağalar konusundaki açıklamaları nedeniyle bazı kesimlerce eleştirilen Vali Mehmet Asım Hacımustafaoğlu’na destek verdi. 

  TEMA Başkanı Orhan Çalık, “Çevre ve doğa konusundaki hassasiyetleri olan ve de emeklisi gelmiş ve geçmiş yaş haddinden gününü bekleyen bir Valimizin olması bizler için çok büyük bir şanstır” diye konuştu.

  TEMA Nevşehir İl Temsilcisi Orhan Çalık yaptığı açıklamada, “Dünyadaki tüm canlıların bir yaratılış amacı var ve hepsi de insanlara hizmet için var. Akrep veya yılan bile olsa insanlara mutlaka çeşitli faydaları var ve tüm bitki ve hayvanlar dünyada doğal bir denge unsurlarıdır. Onların neslinin yok olması; ya iklimin değişmesine, ya doğa yapısının bozulmasına, veya hastalıkların çoğalması olarak olumsuz felaketler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bizlere emanet edilen dünyamızı korumaz, hor kullanırsak, doğanın dengesini bozmaya çalışırsak ilerde çeşitli felaketler yaşayacağımız şüphesizdir. Lütfen dünya dengesini koruyalım, bitki, hayvan, böcek’te olsa onların bizlere hizmet için dünyada yaşadığını, yok olmalarının, kanamalı kırım kongosu, kuş gribi, domuz  gribi gibi hastalıklar olarak felakete dönüşeceğini unutmayalım” dedi.
  Konuyla ilgili olarak geçtiğimiz günlerde kaplumbağaların fazlaca bulunduğu vadiyi ziyaret eden ve buranın fotoğraflarının Valilik web sitesinde yayınlanmasını sağlayan Vali Mehmet Asım Hacımustafaoğlu’na da destek veren TEMA Başkanı Çalık, “Sayın Nevşehir Valimiz olaya olan duyarlılığını kutluyorum. Nevşehir’imizi yöneten, her konuda emeğini esirgemeyen doğa konusundaki hassasiyetleri olan bir ve emeklisi gelmiş ve geçmiş, yaş haddinden gün sayan Valimizin olması bizler için çok büyük bir şanstır. Böyle bir Valimiz olduğu için çok büyük gurur ve onur duyuyoruz. Valimiz burada  sadece resmi görevlerini yapmıyor, insani görevlerini de yapıyor. Taktir ettiğimiz bu duyarlılığı diğer yetkililer ve vatandaşlarımızdan da bekliyoruz. Ve sayın Valimizin bu çağrısına yürekten katılıyor, kaplumbağalar ve diğer doğal varlıklarımızın korunması yolunda Tema Vakfı olarak elimizden gelen her çabayı göstereceğimizi basınımıza ve kamuoyumuza duyuruyoruz” şeklinde konuştu. 
  Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

  GÜNCEL

  En Çok Okunan Haberler


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi