Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Künye  
Kırşehir Ercan Gazetesi Kırşehir Ercan Gazetesi
Anasayfa | Haber Ara | Anketler |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  DİKKAT! VALİ HACIMUSTAFAOĞLU'NUN YANLIŞ UYGULAMALARI NEDENİYLETÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMLERİN PARASI UÇUYOR!

  Hemen hemen yaptığı her basın toplantısında emeklim geldi geçti....

  Kategori  Kategori : GÜNCEL
  Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
  Okunma  Okunma : 6480
  Tarih  Tarih : 26 Nisan 2009, 11:46

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

          Hemen hemen yaptığı her basın toplantısında emeklim geldi geçti....  Yaş hattından gün sayıyorum diyen Nevşehir Valisi M. Asım Hacımustafaoğlu, Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü’nün, uyarı yazısına da karşılık bile vermeden tüyü bitmemiş yetimlerin parasını yetkisi olmayan Mahalli Gazetelere Resmi İlan adı altında vermeye devam etmesine yetkililer neden sessiz kalıyor anlamış değiliz...?

          Bilineceği gibi Vali M. Asım Hacımustafaoğlu, Alay Komutanlığı kanalıyla yazılan şikayet dilekçesinde gazetemize iftira atılarak, ağza alınmayacak bir derecede, bizlerinde görüşünü alınmadan gazetemize ağır suçlama yöneltişler.

          Gazetemize bu olay Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü’nden intikal etti ve bizlerden Basın İlan Kurumu Editörleri şikayet dilekçesinin içeriği hakkında bilgi almıştı.

          Alınan bilgi üzerine, Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü, Alay Komutanlığı’nın şikayet dilekçesinin gerçeği yansıtmadığı gibi, tamamen iftiradan ibaret olduğu, olayın Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı ilgi alanına girdiği konusunda da rapor göndereceği, fakat rapor göndermesi Valilikten yazı beklediklerini, istediği yazıyı göndermeyen Valiliği de “RİCA” ederek uyardığı öğrenilmişti.

         Vali Hacımustafaoğlu bu yazıyı geciktirmekle tüyü bitmemiş yetimlerin parasını diğer iki gazeteye Resmi İlan adı altında aktarmaya devam ettiğini üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz. 

         Vali Hacımustafaoğlu söz konusu Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü’nün istediği yazıyı gönderdiği takdirde, Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü de hemen harekete geçerek Nevşehir Merkezde Günlük olarak yayınlanan diğer iki gazetenin de Resmi İlan Yayınlama hakkını derhal düşürecek. Bu konuyu iyi bilen Vali Hacımustafaoğlu, diğer iki gazeteye aylık yaklaşık olarak 50 bin TL’ye varan parayı ne kadar gönderirsem o kadar iyi olur düşüncesinde olsa gerek ki Basın İlan Kurumunun Resmi Yazısına rağmen cevap vermeyerek suç işlemeyi de sanki göze alırcasına yazıyı göndermiyor. 

          Bakalım Vali daha ne kadar yazıyı göndermemekte direnip de, siftahsız dükkan kapatan esnafların vermiş olduğu vergileri yetkisi olmayan mahalli iki gazeteye Resmi İlan adı altında vermeye devam edecek merakla bekliyoruz.

          Ama kimse unutmasın ki gazetemizde bu çıkan haberler diğer resmi kurumlara ihbar olarak yansıyacağı için, adı geçen iki gazete haksız yere aldığı resmi İlan paralarını devlete ödemezler ise bu paralar Vali ve imzası olan diğer yetkililerden ve de gazetemizde çıkan haberlerden sonra Resmi ilanı Valiliğe salan kurumlardan devletimiz tahsil edecektir, buna da inancımız sonsuzdur.

  Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

  GÜNCEL

  En Çok Okunan Haberler


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi