Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Künye  
Kırşehir Ercan Gazetesi Kırşehir Ercan Gazetesi
Anasayfa | Haber Ara | Anketler |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  ERCAN GAZETESİNE SALDIRDILAR!

  Gazetemize saldırdılar!

  Kategori  Kategori : GÜNCEL
  Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
  Okunma  Okunma : 2821
  Tarih  Tarih : 20 Ekim 2014, 09:03

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

          Gazetemizin Ahi Evran Mahallesi, Şehit Polis Köksal Demir Caddesi üzerinde bulunan bürosuna kimliği belirsiz kişi yada kişilerce geçen hafta boyunca saldırılar düzenlendi.
          Geçen hafta ilk saldırı Salı günü yapılmıştı. Salı günü kimliği belirsiz kişi yada kişilerce Gazetemizin Ahi Evran Mahallesi, Şehit Polis Köksal Demir Caddesi üzerinde bulunan bürosunun sadece kapı camı saat 24.00 sıralarında kırılarak saldırılmıştı. Aradan 4 gün geçmeden yani dün Saat: 02.00 - 03.00 arası kimliği belirsiz kişi yada kişilerce büromuza ikinci bir saldırı düzenlendi. Bu saldırıda ise kimliği belirsiz kişi yada kişiler, büromuzun  kapısını açarak içeri girmişler. Içeride kullanmış olduğumuz ana bilgisayara tahribat yaparak üzerinde takılı olan flaş disk ile yazıcı kaplosunu alıp, bilgisayarın da kablolarını söktükden sonra çıkarken de büronun 1x2 metre büyüklüğünde camını kırarak kaçmışlardır. Olayın dün sabah Saat 09.00’da farkına varılması üzerine olay polise bildirildi. Olay yerine gelen Emniyet güçleri gerekli
  incelemeyi yaptılar.
         Şuan soruşturma aşamasında olduğu için bu olayla ilgili bir açıklama yapmamız yanlış olur diyen Gazetemizin Sahibi Ercan Dağlı, “Ancak ben şunu söyleyim ki ben basın sektörünün 25 yıldır içinde bulunuyorum. Bu süre zarfında 5 defa en uzun 78 gün süre ile Basın Yoluyla Hakaret suçundan tutuklu olarak cezaevine girdim çıktım. Hem Cezaevinde yattığım davalardan hemde bugüne kadar tutuksuz olarak yargılandığım 500’ün üzerinde gerek Savcılığa, gerekse Asliye Ceza Mahkemelerinde ve bir tane de Devlet Güvenlik Mahkemes’inde yargılandım. Devlet Güvenlik Mahkemesi başta olmak üzere tutuklu kaldığım davalardan bir tanesi hariç hepsinden berat ettim. Tutuksuz olarak yargılandığım yaklaşık olarak 5 davadan da para cezası ile cezalandırıldım. Buna keza bu süre zarfından 3 katlı bir iş yerim yakılarak zarar verildi. Yine sayısız işyerlerimin camları kırıldı. Yine bundan 4 yıl önce da gazetemize ait aracımızın lastikleri kesildi. Lastiği kesen kişi yakalandı. Yargılandı ve para cezası aldı. Bunun üzerine bu kişi adeta dokunulmaz bir hale geldi. O gün bu gündür de bu kişi işlettiği çay ocağında yollara, kaldırımlara ve parklara sandalye atarak çay satıp yetkililere meydan okuyor. Kimse karışamıyor. Umarım şimdi gazetemize saldıran da yakalanıp da tıpkı çay ocağı sahibi gibi dokunulmaz sırhına bürünmez” dedi.   
  Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

  GÜNCEL

  En Çok Okunan Haberler


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi