Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Künye  
Kırşehir Ercan Gazetesi Kırşehir Ercan Gazetesi
Anasayfa | Haber Ara | Anketler |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  BELEDİYEYİ BORÇ BATAĞINA SOKAN SANIK YAŞAR BAHÇECİ'YE ADAYLIK YOLU KAPANDI...

  Yargılandığı davalar, SANIK YAŞAR Bahçecinin adaylığını engelliyor...

  Kategori  Kategori : YAŞAM
  Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
  Okunma  Okunma : 3708
  Tarih  Tarih : 15 Ekim 2013, 20:51

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  Kırşehir Belediyesini 300 ila 400 trilyon arası borç batağına saplayan Başkan Yaşar Bahçeci, buna keza birde Kırşehir Adliye Sarayında şüpheli sıfatı ile yargılandığı  davalar nedeniyle AKP’den tekrar adaylığı tehlikeye girdiğini Başbakan Erdoğan’ın  Kırşehir ziyareti belli etti, Başkan Yaşar Bahçeci bunun üzerine istifaya hazırlanıyor!
        
  Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci görevi Halim Çakır’dan devir aldığında Belediyenin 49 trilyonluk borcu vardı. Bahçeci bu borçla Belediye battı diye açıklama üstüne açıklama yaptı. Buna keza Halim Çakır döneminde abonelerden su alacağı ve kaldırım katkı payları, vs. gibi Belediye alacaklarını faizlerini affederek toplayan Yaşar Bahçeci, Halim Çakır’ın istifası ile bloke olan paraları da Belediye bünyesine Katması ile Belediyenin borcu hemen hemen yarıya inmişti. Buna keza Halim Çakır zamanında suyun tonu 75 kuruştan, 300 Gram ekmek 30 kuruştan 5 yıl boyunca satılmıştı. Yaşar Bahçeci göreve gelir gelmez ilk işi 250 gram ekmeği 40 kuruşa çıkardı. Ardından hemen suyun tonunu da 75 kuruştan 3 TL’ye kadar dayadı. Buna keza Halim Çakır zamanında atılan asfaltların yarısı, döşenen taşların yarısı, yapılan kaldırımların yarısı yapıldığı gibi Belediye rutin işlerin yanında, bozulan patlayan altyapının haricinde altyapıyla hiç mi hiç uğraşmadı. Sadece Halim Çakır zamanında yapılan köpek bakım evinin görkemli bir şikilde açılışını yaptı, yine Halim Çakır döneminde projeye alınan yol boyuna sebze hali yaptı, hali kullanan olmadığı gibi yapıldığı yıl çatısı uçtu. Sebze Pazar Yeri yapıldı amacına hizmet etmediği için, şimdi de Sebze Hali tekrar yıkılıp yapılacağı günü bekliyor. Beğendik önündeki parkı yapa yapa bitiremedi sonunda yeni yapım işine girdi, ne kadar tarihi ağaç varsa söktü söktü kökten kazıdı, şimdi ise çiçeklerle donatmaya başladı. Hayvanat Bahçesi parkını yaptı yaptı bir daha yaptı, son olarak da ne kadar tarihi çam ağacı varsa söktü söktü kökünü kuruttu, şimdi de İkiz arasını yapmaya çalışıyor. Bu işler için Belediye 300 trilyon borçlanmış, bazı  Belediye personellerine göre de borç 400 trilyonu geçmiş Yaşar Bahçeci’nin görev alanı bitene kadar da borç 500 trilyon dayanacakmış.
         Bütün bu durumu Kırşehir’e gelirken İller Bankasından öğrenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yaşar Bahçeci’nin Ahi Kutlamalarında yaptığı konuşmasını dinledi. Bu konuşma hoşuna gitmemiş olsa gerek ki Neşet Ertaş’ın ödül töreninde adeta Yaşar Bahçeci’nin konuşma yapması engellendi. Sonucu Yaşar Bahçeci’nin yanına gelerek 1 dakika konuşup inmesini istedi. Yaşar Bahçeci’de bunun üzerine Başbakanın Denizli programı nedeniyle kısa konuşma yapıyorum diye sedece salonu selamlayıp indi. Oysa Yaşar Bahçeci’nin konuşmasının ardından konuşmacıların hemen hemen hepsi Denizli programı yokmuş gibi konuştu. Hatta Başbakan Erdoğan’da Neşet Ertaş’ın hayatını anlattı. Zorlu türkülerini okudu, şiirlerini okudu. Ertaş ile anılarını anlattı. Yaklaşık 35 dakika konuşma yaptı.
         O gün bu gündür AK Parti Kırşehir teşkilatından bazı yöneticiler, “Artık Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci AKP’den adaylığı tehlike düştü. Başbakanın Bahçeci’yi aday göstermesi mümkün olmadığını bütün Kırşehir halkı gözlemledi. Çünkü Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ile Kırşehir Belediyesi Türkiye genelinde nüfus oranlamasına göre en borçlu Belediyelerin başında yer alıyor. En az hizmet yapılan Belediyelerin başında yer alıyor. Buna keza Kırşehir’de Cumhuriyet tarihinden bu tarafa görevdeki bir Belediye Başkanı
  görevinden dolayı yargılanıyor.
  İçişleri Bakanlığı bu görevi Yaşar Bahçeci layık gördü. Yani bugüne kadar İçişleri Bakanlığı ilk defa bir Belediye Başkanı hakkında Kırşehir Cumhuriyet Başsavcığına cezalandırılması için hakkında suç duyurusunda bulundu. Bu görev Yaşar Bahçeci’ye layık oldu. Halim Çakır bile görevde iken yargılanmadı. Görevi bitmesi ile Yaşar Bahçeci ile birlikte SANIK olarak birlikte yargılanıp Hakim karşısında birbirlerini suçluyorlar. Bütün bunları da Başbakanımız iyi bildiği için olsa gerek ki konuşmalarında hiç mi hiç Yaşar Bahçeci’nin adını ağzına almadı. Bütün bunları iyi bilen Yaşar Bahçeci’nin şimdi ise istifaya hazırlandığını  duyuoruz” dediler.   
  Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

  YAŞAM

  En Çok Okunan Haberler


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi