Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Künye  
Kırşehir Ercan Gazetesi Kırşehir Ercan Gazetesi
Anasayfa | Haber Ara | Anketler |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  Belediyenin kamyonları da seferber oluyor!

  Belediyenin kamyonları da seferber oluyor!

  Kategori  Kategori : YAŞAM
  Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
  Okunma  Okunma : 2706
  Tarih  Tarih : 12 Eylül 2013, 23:12

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

         Kırşehir merkez Beğendik önüne yapılan parkın biran önce bitirilmesi için Belediye imkanlarının yanı sıra Belediye kamyonları da seferber ediliyor.
         Bilineceği gibi Kırşehir eski Belediye Başkanı Halim Çakır zamanında yapılan Beğendik önündeki park, mevcut Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci'nin göreve gelmesi ile tadilattan geçirildi. Ardından her konuda becerikli olduğunu söyleyen Yaşar Bahçeci  Beğendik önündeki parkı yıkarak, o tarihi dalları da kökten kazıyarak, parkın yenisini yapmaya başladı. Tekrar aynı parkın yapımı askıya alındı, çünkü yeraltı çarşısı yapılması düşünüldü. Bazı Belediye işçileri Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve kendisi gibi becerikli olan ekibini uyardı, bu arsayı öldürmeyelim, burasını yeraltı çarşısı yapalım. Çarşıya yapılacak olan yeni dükkanlar ile yer altı çarşısını birleştirirsek çok güzel olur, bu sayede Belediye de kazanmış olur, esnaf kazanmış olur demesi ile Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci hemen bu konuda tadilat projesi  aşamasına geçti. Projeyi çizen mühendise durum bildirildi. Söz konusu mühendis de bu iş geçti, bu durumu park yapımına başlamadan önce bildirseydiniz bende projede tadilat yapardım demesi ile dükkan yapımı işi askıya alındı. Ve park yapımına devam ediliyor.
        Söz konusu ihaleyi alan firmanın gerekli kamyonunun olmadığı için Belediye kamyonlarının seferber olmasına destek veren Kırşehir halkı, “Şuan Belediye Başkanı Halim Çakır olsaydı burayı Belediye imkanları ile yaptırırdı. Bu sayede Belediye bu işte kazançlı çıkardı. Ama Yaşar Bahçeci ve becerikli ekibi bu işi sevmez. Bu ekip için Belediyeye masraf lazım. Bu nedenle ihaleye çıkıp bir firmaya verdiler. Firmanın da gücü olmadığı için olsa gerek ki Belediye imkanları seferber ediliyor. Parayı kazanan firma oluyor, çalışan Belediye kanyonları, Belediye işçileri oluyor. Zaten böyle olmasa idi Belediye 300 trilyonun üzerinde bir borç borç batağına saplanırmıydı. Buna benzer, yani buranın dörtte biri kadar bir park Halim  Çakır zamanında Askerlik Şubesi karşısında bir gecede bitirilmedi mi. Halim Çakır ve ekibi olsaydı bu parkı Belediye imkanları ile bir haftada bitirirlerdi.Ama dediğimiz gibi Belediyenin savurganlığa ihtiyacı olduğu için ihale yolu izleniyor. Allah yardımcımız olsun demekten başkada da elimizden bir şey gelmiyor” dediler.   
  Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

  YAŞAM

  En Çok Okunan Haberler


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi