Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Künye  
Kırşehir Ercan Gazetesi Kırşehir Ercan Gazetesi
Anasayfa | Haber Ara | Anketler |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  Tahlil yapamayan Kırşehir Devlet Hastanesini kapatın!

  Tahlil yapamayan Kırşehir Devlet Hastanesini kapatın!

  Kategori  Kategori : SAĞLIK
  Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
  Okunma  Okunma : 3269
  Tarih  Tarih : 09 Temmuz 2013, 09:36

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

         Kırşehir Devlet Hastanesi 10 yıldır kendini yeniliyemedi. 10 sene önce 23 yaşındaki genç bir bayana 6 ay romatizma teşisi konuldu. 6 aydan sonra Ankara Numune Hastanesine giden genç kadın ise, böbrek yetmezliğinden dolayı Ankara’da hastanede hayatını kaybetti. 10 yıldan bu tarafa buna benzer durumlardan çok sayıda hasta hayatını kaybederken, en son iki örnek ise şöyle: 
        64 yaşındaki bir bayan ayak şişliğinden dolayı yaklaşık 6 aydır Kırşehir Devlet Hastanesine gidip-geldi. Uzman doktorlar ise bu süre zarfında yaptıkları tahliller sonucu hastaya romatizma teşhisi koydular. Kaplıcalara görderdiler. Son olarakda bundan 15 gün önce Kırşehir Devlet hastanesine giden 64 yaşındaki kadına, romatizma hapı verilip 15 gün sonra gelmesi istendi. Kadın da bu süre zarfında Manisa’ya kızının yanına gitti. Kızı ise annesinin ayağının şişliğini görünce Manisa Devlet Hastanesine götürdü. Burada yapılan tahlillerde kadının kanser hastası olduğu 4 üniteye ulaştığı tespit edildi. Aynı Kemal Sunal’ın filmine döndü bu iş. Kadına ise 3 - 6 aylık ömür biçildi. Manisa doktorları ise bundan yaklaşık 3 - 5 önce gelseydiniz yaşamaz şansınız vardı demeleri ise aileyi yıktı.
         Yine bundan yaklaşık 1 ay önce Kırşehir Devlet Hastanesine göhsüm ağrıyor diye giden 60 yaşındaki kadın hastaya yapılan tahliller sonucu birşeyinin olmadığı gerekçesiyle bir hap verilip eve gönderildi. Kadın rahatsızlanınca yine Kırşehir Devlet Hastanesine geldi, yapılan tahlillerde kadına turp gibi olduğu bildirilip evine gönderildi. Yine akşam kadın rahatsızlanınca oğlu tarafından hemen Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesine götürüldü. Burada yapılan tahlillerde kadının kanser olduğu ortaya çıkıyor.
         Kadının 2 ünitede kansere yakalandığı için bu kadının diğer kadından yaşama şansı biraz daha fazla.
         Bu nedenle yetkililere sesleniyoruz, biran önce Hastaneye tahlilden anlayan doktor gönderin yoksa hastaneyi kapatın veya tahlil istenen hasta hemen ya Ankara’ya veya Kayseri’ye sevki yapılsın. Kimse canını sokakta  bulmadı.  
  Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

  SAĞLIK

  En Çok Okunan Haberler


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi