Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Künye  
Kırşehir Ercan Gazetesi Kırşehir Ercan Gazetesi
Anasayfa | Haber Ara | Anketler |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  Sanıklar, Bahçeci ve Çakır mahkemeye gelmediler!

  Sanıklar, Bahçeci ve Çakır mahkemeye gelmediler!

  Kategori  Kategori : GÜNCEL
  Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
  Okunma  Okunma : 1930
  Tarih  Tarih : 30 Mayıs 2013, 20:02

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

         Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir Belediyesi eski Başkanı Halim Çakır’ın da aralarında bulunduğu 5 SANIK’lı ceza davasına Halim Çakır ve Yaşar Bahçeci katılmazken, diğer 3 Belediye personeli mahkemeye katıldı.
         Belediye Başkanı SANIK Yaşar Bahçeci görevini kötüye kullandığı gerekçesiyle yargılandığı davaya Avukatı Devrim Gürsoy katılırken, Halim Çakır adına katılan olmadı.
         Bilineceği gibi, Belediye Başkanı SANIK Yaşar Bahçeci, Cumhuriyet tarihinden bu tarafa ilk defa görevde yargılanan bir Belediye Başkanı ünvanını aldı ve almaya da devam ediyor.
         Görevdeki bir Belediye Başkanının yargılanma süreci şöyle başlıyor.
         İçişleri Bakanlığı Müfettişleri tarafından yapılan incelemeler sonucu  Belediye Başkanı suçlu bulunursa, müfettişlerin tuttuğu rapor İçişleri Bakanlığına sunulur. İçişleri Bakanı onay verirse, Belediye Başkanının bağlı bulunduğu Cumhuriyet Başsavcılığına İçişleri Bakanlığı tarafından suçlu Belediye Başkanı hakkında suç duyurusunda bulunulur. İçişleri Bakanlığının şikayeti üzerine o gün için Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı Belediye Başkanına ya telefon açar veya tebligat çıkarır veya polis marifetiyle şüpheli sıvatı ile ifade vermeye davet eder. Belediye Başkanı gelmez polis zoruyla Savcıya getirilir. Nöbetçi Savcı veya dosyaya bakan Savcı, Bakanlığın şikayet dilekçesini Belediye Başkanına okur ve savunmasını alır. Daha sonra ifadeyi alan Savcı suç durumuna göre, isterse Belediye Başkanını tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Mahkemesine polis nezaretinde sevk eder. Mahkeme hakimi, Belediye Başkanının sorgusunu yapar, suç vasfına göre, tutuklanacaksa tutuklar veya tutuksuz yargılanmak üzere kefaletle serbest bırakır.  
         Diğer bir taraftan, Belediye Başkanı suç işledi diye bir kişi Cumhuriyet Savcılığına şikayet dilekçesi verir. Savcı dilekçeyi İçişleri Bakanlığına göndererek söz konusu Belediye Başkanını yargılamak için izin ister. Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı ya Müfettiş gönderir, ya da Valilik kanalıyla söz konusu Belediye Başkanının ifadesini aldırılmasını sağlar. Içişleri Bakanlığı şikayet dilekçesi ile Belediye Başkanının savunmasını karşılaştırır, eğerki bir suç kastı varsa gereğinin yapılması için Belediye Başkanı hakkında soruşturma izni dosyayı Savcılığa gönderir. Yuklarıda belirttiğimiz süreç burada da başlar.
         Tüm bu gibi durumlar bugün kadar Halim Çakır, Metin Çobanoğlu dahil görev yapan hiç bir Kırşehir Belediye Başkanına uygulanmadı. Sadece ve sadece Yaşar Bahçeci’ye uygulandı. Yaşar Bahçeci’nin Savcılarımıza kaç tane şüpheli sıfatı ile idafe verdiğinin sayısını takip edemedik. Kaç seferde SANIK olarak yargılandığını da bilemiyoruz.
          SANIKLAR Yaşar Bahçeci, Halim Çakır ve diğer 3 Belediye personelinin duruşması dosyadaki eksik evrakların tamamlanması için 26 Haziran 2013 gününe ertelendiği öğrenildi.
  Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

  GÜNCEL

  En Çok Okunan Haberler


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi