Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Künye  
Kırşehir Ercan Gazetesi Kırşehir Ercan Gazetesi
Anasayfa | Haber Ara | Anketler |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  MHP'DE ADAY PATLAMASI YAŞANIYOR...

  MHP'DE ADAY PATLAMASI YAŞANIYOR...

  Kategori  Kategori : YAŞAM
  Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
  Okunma  Okunma : 4167
  Tarih  Tarih : 20 Mayıs 2013, 15:12

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

         Kırşehir Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genişletilmiş İl İstişare toplantısı yapıldı. Toplantıda, seçime 8 ay kalmasına rağmen, şuan 9 aday adayı toplantıda tanıtıldı. Kültür ve Turizm İl
         Müdürlüğü Konferans Salonu’nda yapılan  Genişletilmiş İl İstişare toplantısına, MYK Üyeleri Yaşar Yıldırım, Gökhan Turap, MHP İl Başkanı Avukat Cemil Cahit Pişkin, MHP Merkez İlçe Başkanı ve MHP Kırşehir Belediye Başkan Aday Adayı Arif Ekici, Kaman Belediye Başkanı Erhan Talu, Mucur Belediye Başkanı Ali Şahin, Kırşehir Ülkü Ocakları Başkanı Kadir Güzel ve çok sayıda partililer, MHP Belediye Başkan Aday Adayları katıldı.
         Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, MHP İl Başkan Yardımcısı Mevlüt Doğan’ın Kur'an-ı Kerim Tilaveti ve mealinin
  okunması ile devam etti. Ardından Slayt şeklinde aday adaylarının partililere özgeçmişleri anlatıldı. 
         Daha sonra kürsüye MHP İl Başkanı Cemil Cavit Pişkin geldi. Başkan Pişkin, aday adaylarına adaylık sürecinde izlenecek yolu anlattı ve hiç bir aday adayının diğer aday arkadşaını karalamasına, küçük düşürmesine asla izin vermeyeceklerini belirterek sözlerine şöyle devam etti:
         “Değerli dava arkadaşlarım, İl Teşkilatımızca düzenlenen Genişletilmiş İl İstişare toplantısına hoş geldiniz. Görüldüğü gibi, seçime daha 8 ay var. Şuan için birininden değerli 9 arkadaşımız MHP Kırşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için, aday adaylığını açıkladı.  
         Değerli ülküdaşlarım, değerli dava arkadaşlarım, bizler daha da  çıkacağına inandığımız aday adayı arkadaşlarımla omuz omuza verip özellikle Kırşehir Belediye Başkanlığının anahtarını Genel Başkanımıza teslim edeceğiz. Çünkü zaten ilçelerimiz bizde. Biz İlin sözünü genel başkanımıza verdik. Bu nedenle bütün ülküdaşlarım, gece gündüz demeden şuandan itibaren yarın seçim varmış gibi çalışacağımız, çalışmakta zorundayız. Çünkü ülke elden gidiyor. Bugün için Türk Bayrağı ile dolaşamaz bir hale geliyoruz. Zaten bizlerde ekip olarak geldiğimiz ilk günden beri sahada seçim çalışmalarına başladık. Sizlerinde artık bizlere şuandan itibaren gece gündüz demeden çalışarak destek olmanızı istiyorum. Milletle devlet bütünlüğünün vazgeçilmez son kalesi Milliyetçi Hareket Partisidir. Tabanımıza içerisine düştüğü zihin karışıklığını anlatmalıyız. Demokrasi ile yönetilen hiçbir yerde iktidar partisi bu kadar rahat bırakılamaz. Muhalefet görevini yapacak ve bu da tabana anlatılacaktır. Unutmayın kıyamette ülkücünün ülkücüye vebali vardır. Ülkücü insana kusur aramak değil kusur kapatmak yaraşır. Aramızda ufak defek kırgınlıklar olabilir, artık buna son vererek iktidara yürümemiz lazım. Gerek genel yönetimlerde, gerekse yerel yönetimlerde iktidarın seçim beyannemesinde verdikleri sözleri yerine getirilip getirilmediğine bakılır. Mevcut başkan, ana projelerinin % 70’ine çivi dahi çakmadı. Seçime az bir süre kala yapamadıkları projeleri yapıyoruz süsü vererek her tarafı gelişi eştiriyor. Alay Komutanlığının karşısına Kent Ormanı yapacaktı çivi çakmadığı gibi, Kırşehir’in altyapısı, üstyapısı, yolu, suyu ve kaldırımını da yapmadı. Pazar yerini gelişi güzel yaptırdı, yani buranun maliyetine kapalı pazar yeri ile 3 katlı bina yapılırdı. Bu pazar yerine düğün salonu ve konferans solunu yapılarak o kıymetli arsa heba edilmezdi.
  Bugün için Kırşehir hizmete susamış bekliyor. Tek yaptığı yaptıkları havuzları söküyor, havuz yapıyor, çimleri söküyor, çiçek ve gül dikiyor, bunlarla gününü geçirdiği gibi, bizler Arifi Ekici Belediye Başkanımızla kasada nakit yaklaşık 1 trilyon para, 2 trilyonda alacağı olan bir Belediye teslim etmiştik. O gün içinde Türkiyet genelinde iktisadi açıdan en iyi 5 Belediye içnide iken bugün nerelerdeyiz. Bugün için Belediyenin kısa ve uzun vadeli borçlarının hesabını bilen yok. Basından takip ettiğimize göre, kimisi 300 trilyon diyor, kimisi 200 trilyon borç var derken, Belediyeden ciddi bir açıklama yok. Ankara - Kayseri Karayoluna 3 tane alt geçit üst geçit yapacaıktı, ortada bir şey yok, ancak 73 vatandaşımız trafik kazasında hayatını kaybetti.
  İktidara yürüme işi yerel yönetimlerle başlar, dediğimz gibi ilçelerimiz bizde, Kırşehir merkezi de almak zorundayız, başkada bir çaremiz yok. Ne kadar aday adayı arkadaşımız olursa olsun, bunlardan bir tanesi Belediye Başkan adayımız olacaktır. Hepsine yer vermemiz mümkün olmadığı için, o gün o  arkadaşımıza kenetlenip, Belediyeyi emin ellere yani ülkücü kadroya teslim edeceğiz. Bu sayede Kırşehir’in mapus tarihini yeneceğiz, Allah şimdiden yar ve yardımcımız olsun” dedi. 
         İstişare toplantısının kalan bölümü basına kapalı şekilde devam etti.

  Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

  YAŞAM

  En Çok Okunan Haberler


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi