Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Künye  
Kırşehir Ercan Gazetesi Kırşehir Ercan Gazetesi
Anasayfa | Haber Ara | Anketler |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  Belediye şirketinde çalışanlar tek tek ortaya çıkartılsın!

  Belediye şirketinde çalışanlar tek tek ortaya çıkartılsın!

  Kategori  Kategori : SAĞLIK
  Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
  Okunma  Okunma : 1696
  Tarih  Tarih : 15 Mayıs 2013, 15:48

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

          Kırşehir Belediyesi temizlik şirketinde çalışmadan SSK’sı yatırılıyor haberimizi SGK halen inceliyor.  
         Bilindiği gibi, Kırşehir Belediyesi tarafından Kırşehir merkezin temizliklerinin yapılması için ihale verilen şirket, Belediyeye taahhüt ettiği kadar işçi çalıştırmadığı, ancak Belediyeye bu işçileri çalıştırıyor gibi gösterip SSK’sını yatırdığı haberimizi SGK Kasım ayından bu tarafa araştıyor ama sonuca bir türlü ulaşamadı mı? 
         2 Kasım tarihli gazetemizin sayısında, Belediye temizlik şirketinin çalıştırmadığı kişileri SSK’ya bildirip pirimlerini de yatırıyor diye haberimiz üzerine SGK gazetemize resmi yazı yazarak, Belediye şirketinde çalışmadığı halde sigortası yatan kişilerin ismi isteniyor. Bizler buradan SGK’na bir kez daha sesleniyoruz, sizler bu kişileri tespit edemiyorsanız, Belediye temizlik şirketinde çalışanların ismini kurumunuz kayıtlarından bizlere bildirin, bizler gazete de bu kişilerin isimlerini yayınlayarak değilde, araştırarak kimlerin Belediye şirketinde çalışmadan SSK’larının yattığını tek tek çıkartıp kurumunuza bildirelim.
         Oysa SGK Katibi Harun bey bunları tespit edemiyorsa, olur ya                    Bunların içerisinde arkadaşım da olabilir diye çekiniyorsa, bizler arkadaş falan dinlemeden bu kişilerin tespitini tek tek yapıp kurumunuza bildiririz. 
         Şayet böyle bilgiler gazeteciler aracılığı ile araştırılması yasaksa o zaman bu kişilerin isimlerini SAVCILARIMIZA veriniz, Savcılarımız tespit eder. Bu kişiler hakkında yatan SSK pirimlerinde tüyü bitmemiş yetimlerin de hakkının olduğunu kimse unutmasın.
         Buna keza Kırşehir eski Belediye Başkanı Halim Çakır görevi devir alır almaz, o gün temizlik şirketinde ve Belediyede ne kadar eleman çalışıyorsa, Belediye önünde iştimaya çıksın demesi ile o gün için çok sayıda kişinin istifa ettiği kamuoyuna ilan edilmişti.  
         Aynı uygulamayı mevcut Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin yaptığını duymadık. Yaşar Bahçeci bugün için bu uygulamayı yapsa, bu iş ne SGK’ya, ne Savcılarımıza, ne de bizlere gerek kalmadan kendiliğinden çözülür.
        Bu nedenle Ercan Gazetesi olarak Sanık Sandalyesinde Halim Çakır ile birlikte yargılanan Yaşar Bahçeci’yi, Halim Çakır’ın izinden gitmesi için yetkilileri acilen göreve çağırıyoruz.
  Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

  SAĞLIK

  En Çok Okunan Haberler


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi